VELİ YORUMLARIMIZ

VELİ YORUMLARIMIZ

Samimi, yürekten ve objektif
“Evinizde yetiştirdiğiniz bitki çiçek açmadığında, bitkinin değil çevresel koşulların değiştirilmesi gerekmektedir.”
Alexander Den Heijer

Dil eğitiminin erken yaştaki önemini bana bir kez daha anlatan, 3 yaşındaki kızımın İngilizce eğitimine hiç beklemediğim kadar katkı sağladığı gibi kişisel gelişiminde de farklılık yaratan; tecrübeli, uzman, samimi kadrosuyla oyunlarla, şarkılarla, dramayla yaşayarak İngilizceyi öğreten, kaliteli eğitimiyle her çocuğun yolunun mutlaka kesişmesine inandığım mükemmel okul!

Kızımın İngilizce aksanı şu an benden iyi : ) Eylül’de tüm ısrarlarımı kabul edip okul süresini yarım güne çıkarmanız dileğiyle… Sevgiler…

Deren Kaplan

DEREN KAPLAN

DEREN KAPLAN

ANNE

Üç senedir güvenerek ve huzurla en sevdiğimiz varlığımızı gönderdiğimiz Cheeky Monkey ailesinin deneyimli ve sevgi dolu öğretmenleri sayesinde kursa dördüncü yılda da adayız. Koşarak ve kendi isteği ile bir çocuğun bir eğitim ortamına gitmesini sağlayan bir çok unsur vardır. Sevgi ile, oyun ile eğlenceli ve sanki ailesi ile birlikteymiş gibi bir ortam oluşturan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Her yönü ile mükemmel olan bu kurumla yollarımızın kesişmesinden dolayı kendimizi şanslı sayıyoruz.

Üç yılın sonunda kazançlarımız geniş bir kelime haznesi, duyduğunu çeviren, İngilizceye karşı yoğun bir ilgi, özgüven, sosyal gelişimine katkı, diğer dillere merak ve akademik başarı.
Teşekkürler Cheeky Monkey ailesinin değerli öğretmenleri iyi ki varsınız.

Tayfun Yalçın, Rehber Öğretmen

TAYFUN YALÇIN

TAYFUN YALÇIN

BABA

Sayın veliler; Eğer çocuğunuzun güvenli, huzurlu, saygılı, tecrübeli ve uzman öğretmenlerin bulunduğu güçlü bir eğitim kurumunda İngilizceyi öğrenmesini istiyorsanız ilk ve tek adresin Cheeky Monkey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 😊 Cheeky Monkey’nin yöneticileri ve öğretmenlerine; İngilizceyi oğluma oyunlarla, hikayelerle yaşayarak kalıcı bir şekilde, eğlendirerek özellikle sevdirerek öğrettiğiniz için teşekkür ederiz.

Handan Atar

HANDAN ATAR

HANDAN ATAR

ANNE

Biz, İngilizce eğitimi aldırmak istediğimizde, çocuğumuzun öncelikle aile ortamı, samimi ve sıcak bir ilişki içinde bulunmasını istedik ve tabii ki bunlardan çok daha fazlasını verdi CHEEKY MONKEY bize….her zaman her koşulda sınırsız sevgilerini sundular, güven verdiler. Laramız 2.5 yaşında başladı ve tabii sorunlarımız oldu. Bunları Fatma Hanım ve CHEEKY MONKEY ailesinin empati kurması, bu konuda uzman olmaları, iyi eğitimli olmaları sayesinde kolayca aştık. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadılar. Sadece çocuklar değil, biz de çok şey öğrendik. Kendimizi hep ailenin bir parçası olarak gördük. Çocuklarımız eğlenerek, sıkılmadan oyunlarla, şarkılarla, her derste yeni şeyler öğrenerek devam ettiler ve edecekler. Her şey için tek tek hepinize çok çok teşekkürler!

Hülya Ata Taş

HÜLYA ATA TAŞ

HÜLYA ATA TAŞ

ANNE

Cheeky Monkey demek bizim ailemiz için İngilizcenin eğlenceyle, oyunlarla, şarkılarla, sevgiyle ve tecrübe ile çocuklara yaşatıldığı yer demek. Özellikle çocuk psikolojisine ve çocuk eğitimine dayanan tekniklerle öğretim yapılan bu kurumda güler yüzle karşılanır güler yüzlerle uğurlanırsınız. Öncelikle işini seven, işine saygı duyan insanların buluştuğu bir yerdir. Sizlerle tanıştığımız için çok mutluyuz, sizinle İngilizceye devam. İyi ki varsınız. İzmir ve bizler çok şanslıyız.

Özge Yirmibeş Doğan, Biyoloji Öğretmeni

ÖZGE YİRMİBEŞ DOĞAN

ÖZGE YİRMİBEŞ DOĞAN

ANNE

Cheeky Monkey ailesi ile tanışmamız tam üç yıl önce oldu. Çocuklarımız Cheeky Monkey ailesi ile gayretli, ellerinden geleni yapmaya çalışan, sevecen, akademik ve öğrencilere pedagojik yaklaşan öğretmen ekibine alışmakta hiç bir sıkıntı yaşamadı. Çocuklarımızın güvenli ve hijyenik bir ortamda bulunduklarından hiç şüphemiz olmadı. Eğitim şekilleri tamamen oyun, drama, şarkı ve bolca yapılan etkinliklerden (Halloween gibi) oluşmakta.

Tamamen uygulamalı, Avrupai bir eğitim modeli uygulamaktalar. Çocuklarımız test, boşluk doldurma, anlamsız ödev ve ezberler ile karşılaşmamaktadır. Cheeky Monkey ailesini tercih etmemizin en büyük sebebi bu başarılı ve modern eğitim şeklidir. Öğretmenlerimiz çocuklara daha iyi hitap edebilmek için her türlü iletişim aracını (bilgisayar, akıllı tahta gibi) kullanmaktalar. Çocuklara İngilizceyi sevdirmek ve dil becerilerini geliştirmek için gerekli psikolojik motivasyonda gayet başarılılar. Çocuğunuzun vizyonunun, ufkunun geliştiğini ve yeniliklere daha açık hale geldiğini bir veli olarak gözlemleyebilmektesiniz.

Her şeyden önce ailemizin Kadir, Fatma ve Yasemin Teacher gibi kalıcı dostlar kazandığına inanmaktayız. Cheeky Monkey ailesi ile tanışmaktan çok mutluyuz. İnşallah seneye çocuklarım ( iki oğlum var) kendilerinden faydalanmaya devam edecekler. Çocuklarım da bunu kesinlikle istemekte. Her şey geleceğimiz çocuklarımız için…

Ahmet Taşkın, Matematik Öğretmeni

AHMET TAŞKIN

AHMET TAŞKIN

BABA

Yıllardır İngilizce öğrenmek ve konuşabilmek için çok yoğun uğraşmış biri olarak çocuğum Tolga için yaptığım en güzel şeylerden biri onu sizlerle buluşturmak oldu. Tolga’nın İngilizce konuşmak, anlamakla ilgili gelmiş olduğu seviye müthiş…

Okulunuzda eşimle en beğendiğimiz hususlar; ezbere dayalı olmayan anlamaya dayalı kaliteli, yenilikçi, oyunlarla çocukların her zaman aklında kalacak şekilde eğitim vermeniz. Ayrıca diğer öğretmenlerimizin güler yüzü, çocuklara yaklaşımı kesinlikle yapmacık değil ve çok içten kendi çocukları gibi… En değerli varlıklarımız çocuklarımızı güvenle bırakabildiğimiz, hijyen içinde harika bir ortamda vakitlerini geçirebildikleri için sonsuz teşekkürler… On numarasınız tek geçiyorum.

Gazi Şener, Teknik Koordinatör

GAZİ ŞENER

GAZİ ŞENER

BABA

Sevgili Cheeky Monkey ailesi yaklaşık 3 yıldır hem okul döneminde hem de yaz okulu döneminde çocuklarımıza verdiğiniz emek ve sabır için sizlere sonsuz teşekkürler. Bu süreçte öğretmenlerimizin ve idari personelimizin çocuklarımıza olan özverili davranışları, sorunları çözme şekli, onlara verdiğiniz güven ve yaşayarak öğrettiğiniz İngilizce eğitimi sayesinde bu yıl oğlumu hiç korkmadan İngilizceyi başarabilir mi kaygısı olmadan çok rahat bir şekilde bir koleje yazdırabildim. Bu size veda ettiğimiz anlamına gelmesin. Yaşı yettiği sürece yaz okullarında sizinle birlikte olmaya devam edeceğiz. Çünkü siz öyle güzel bir eğitim sistemi içerisinde bulunuyorsunuz ki çocuklar hiç sıkılmadan, yorulmadan bu süreçte bulunmak istiyorlar. En önemlisi çocuklar mutlu ve enerjik olarak kurs çıkışı evlerine dönüyorlar. Her çocuğa bir birey gözüyle yaklaştığınız için kendilerini değerli hissediyorlar. Önemsendiklerini fark ediyor ve özgüven sahibi oluyorlar.

Bu güne kadar derslere hep Kadir Teacher girdiği için yeri bizde çok ayrı. Gerçek bir öğretmen nasıl olunur, bağırmadan ve hoşgörü ile çocuk nasıl kazanılır bizlere öğretti.

Bu işin insani boyutu. Çocuklarımız burada sadece İngilizce eğitimi değil, doğru davranış da kazanmayı öğrendi.Keşke bizim eğitim sistemimiz de sizlerinki kadar esnek ve kaliteli olsa. Keşke okullardaki öğretmenlerimiz çocuklar konusunda bu kadar duyarlı ve içten olsalar…

Çocuklarımız sayenizde yurt dışında eğitim standartlarında bir eğitim aldılar ve bu bilinçle yetiştiler.Her şey için size sonsuz teşekkürler… Bu bir veda değil tabii, biz yaz okullarında tekrar görüşeceğiz ve sizinle birlikte olmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Sizleri çok seviyoruz.
Oğuz & Saniye & Muharrem ŞİRİN

Saniye Şirin, Muhasebe ve Büro Yönetimi Öğretmeni

SANİYE ŞİRİN

SANİYE ŞİRİN

ANNE

Biz üç yıldır Cheeky Monkey ailesinin bir üyesiyiz. İlkokula başladığımızda, öğretmenimiz İngilizceye gitmesini önermemişti. Önce Türkçede harfleri öğrenmesini daha sonra İngilizce kursuna gitmesini tavsiye etmişti ancak ben bunun aksine düşündüğüm için bir arayış içine girdim ve tesadüf eseri Cheeky Monkey ile buluştu yollarımız. Çok güler yüzlü karşılandık ve olumlu görüş aldığımız için başlamaya karar verdik. Üç yıldır da burada eğitim alıyor oğlumuz. Benim için İngilizcede en önemli şey aksan çünkü ne kadar iyi bilirseniz bilin eğer doğru telaffuz edemiyorsanız karşınızdakinin kulağını tırmalayan bir İngilizceniz olur. Buradaki en önemli şey doğru aksan olarak İngilizcenin öğretilmesi. Hatta bu yıl için oğlumu koleje vermeyi düşünüyordum ilkokul dördüncü sınıfta ama tereddüt ettiğim konulardan bir tanesi özel okulda oğlumun aksanının bozulabileceği yönündeydi Biz gidişattan çok memnunuz. Güler yüzlü ve oyun içinde öğretim sürdürülmekte, çocuklar sıkılmadan büyük bir keyifle ve doğal akışı içerisinde yabancı dil öğrenmekteler. Herkese tavsiye ederim.

Ebru Sessiz

EBRU SESSİZ

EBRU SESSİZ

ANNE

Tesadüf sizlerle tanışmamız tamamiyle, ama en güzel tesadüflerden… Samimiyet ve güven bizim için en önemli şeydir ve bunu ilk karşılaştığımızda Yasemin Hanım fazlasıyla hissettirdi. Daha sonra öğretmenimizin deneyimi ve kızıma hatta her seferinde küçük kızımla bile ilgilenişi gerçekten benim ve çocuklarımın oraya severek gelmesini sağladı. Gerçekten çocuk psikolojisinden anlayan bir kurum. Samimiyetiniz için çok teşekkür ederiz… sizinle İngilizce hayatımıza devam….

Ayşe Sasal Uçar

AYŞE SASAL UÇAR

AYŞE SASAL UÇAR

ANNE

Çocuğunuzun; işini ve çocukları seven, alanında uzman öğretmenler eşliğinde dramayla, oyunlarla, İngilizce öğrenmesini istiyorsanız Cheeky Monkey tam da böyle bir kurum. İki kızımızla, 3 yıldır Cheeky Monkey ailesinin birer üyesiyiz. Bu eğitim-öğretim yılında da bu ailenin üyesi olmaktan mutluluk duyacağız.
Yasemin-Tufan Şirin

Yasemin Şirin, Rehber Öğretmen

YASEMİN ŞİRİN

YASEMİN ŞİRİN

ANNE

Kurs binasına girerken, diğer kurslardan farkını anlamaya başlıyorsunuz güzel enerjisi ve güzel atmosferi sizleri sarıyor. Çocuklar, kendileri için incelikle düşünülmüş, sıcacık bir ortamda İngilizce öğrenmeye adım atıyorlar gülerek, eğlenerek, şarkılar söyleyip, oyunlar oynayarak, farkında olmadan severek İngilizce öğreniyorlar. Öğretmenlerin ilgisi, bilgisi, çocuk sevgisi ve farkındalıkları ise çok çok güzel. Kendimizi evimizde hissettiriyorlar. Emekleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Sizleri, Cheeky Monkey ailesini çok seviyoruz.

İyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş!

Sevgiler…

Esin Üçer, Tekstil Mühendisi

ESİN ÜÇER

ESİN ÜÇER

ANNE

Cheeky Monkey ile tanışmam 3 yaşındaki kızım için bir oyun grubu arayışımla başladı. Evde ufak tefek İngilizce eğitimlerimizi devam ettirmek için bir kurs arayışındayken Cheek Monkey’i internetten buldum. 4 yaşında kreşe de başlayan kızım Cumartesi kursumuzdan sonra eve gelir gelmez “AnneCheeky’e kaç gün var” diye sormaya başladı. Her Cumartesi artık bizim için Cheeky günü oldu. Ayrıca iki güzel yaz okulu döneminde de beraberdik.

Cheeky Monkey daha kapıdan girdiğinizde sizi sıcacık karşılıyor. Ekibin sıcaklığı adeta bir eve misafirliğe geliyormuşsunuz hissi veriyor. Bunun yanında kullanılan eğitim materyalleri, kitaplar,oyuncaklar ve kostümler hepsi çok orijinal. Özenle ve sevgiyle seçildiğini anlıyorsunuz. Burada çocuklar eğlenirken öğreniyorlar. Yaz kursları yarım gün, karma yaş grubu ile yapılan dersler yine çocuklar için güzel bir paylaşım ve öğrenme yeri.

Biz harika zaman geçirdik. Harika anılar biriktirdik, darısı sizlere…

Sanem Baykan Tüzüner, Doktor

SANEM BAYKAN TÜZÜNER

SANEM BAYKAN TÜZÜNER

ANNE

Geçen yıl arkadaşımın tavsiyesi üzerine Cheeky Monkey ile tanıştık. Kızım 2-3 yaş grubuna dahil oldu. Çocuğumuz eğitim aldığı dönem süresinde İngilizceyi oyunlarla, şarkılarla keyifli halde öğrendi. Kurumun kaliteli, elinden gelenin en iyisini yapan, samimi güler yüzlü, çocukları çok seven öğretmenlere ve kurucusuna sahip olduğunu daha iyi anladık. Çocuğumuz kadar biz de sevdik Cheeky Monkey’i 🙂 Bu dönem Cheeky Monkey’e üzülerek devam edemiyoruz şehir değişikliği nedeniyle 🙁 Kızım hala Kadir Teacher ve Alara Teacher’dan bahsediyor ve öğretmenlerinin öğrettiği şarkılarla, oyunlarla evde devam ediyoruz. İngilizceyi ezbere ve kalıplara bağlanmadan, çocuğumuzla iyi iletişim kurarak, ilgili, şevkli ve severek öğrettiğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Seda & Engin Kaltuş

SEDA & ENGİN KALTUŞ

SEDA & ENGİN KALTUŞ

ANNE

Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.