İlkokul Çağındaki Çocuklar için İngilizce

İlkokul Çağındaki Çocuklar için İngilizce

7-11 YAŞ İÇİN

Dünya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar ikinci bir dil öğrenmenin kritik düşünme yeteneğini, yaratıcılığı, beynin esnekliğini geliştirdiğini göstermekte ve de bu kişilerin kendi dillerindeki okuma-anlama becerilerine de katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Cheeky Monkey İngilizce’de bu yaş grubu sınıflarımız öncelikle okumayı ve yazmayı bilen çocuklarımızdan oluşmaktadır. Daha sonra sınıflarımız yaşa göre DEĞİL çocuklarımızın İngilizce seviyelerine göre şekillenir. Bu nedenle, bu sınıflarımızda 7-11 yaş aralığında olmayan öğrencilerimiz de yer alabilir.

Bu yaş grubundaki çocuklarımız Cambridge, Oxford ya da Macmillan yayınlarından özenle seçtiğimiz ders kitaplarından Seviye 1’den başlayarak, Seviye 6’ya kadar ilerleyebilirler. Bu süreç içerisinde çocuklarımızın mektup arkadaşlarıyla yazışarak, video projesi çalışmaları yaparak, ekstra destekleyici linklerle İngilizce temelleri çok sağlam bir şekilde atılır. Bol bol konuşma ve dinleme aktiviteleriyle çocuklarımız ana dil öğrenir gibi farketmeden edinme sürecine girer. Çocuk eğitiminde en önemli farkındalık sonuca değil sürece odaklanmaktır.

Çocuğun erken yaşta dile başlaması ve dille oynaması (tekrarlar, kısa şiirler, tekerlemeler, oyunlar, şarkılar, şakalar, ses farkındalıkları vb…) onun için büyük bir avantaj oluşturur. Çocuk, İngilizceyi de ana dili gibi yaşayarak farkında olmadan edinmeye başlar. Daha iyi bir telaffuza sahip olur, dilin yapısını kavrar ve o ülkenin kültürüne daha çok merak duymaya başlar. Dr. Özgür Bolat’ın dediği gibi “Merak öğrenmeyi, öğrenme ilgiyi, ilgi de daha çok merakı getirir. Bu döngü ömür boyu devam eder. Bu şekilde yaşam boyu öğrenen ve sürekli motivasyonu yüksek insanlar yetiştirmiş oluruz.”

İngilizce başlangıç seviyeleri için hazırladığımız eğitim programlarına bir göz atınız:

1 ders saati 40 dakika, toplam 4 ders yapılmaktadır.

  • Çarşamba-Cuma: 11:00-12:30
  • Salı-Perşembe: 15:30-17:00
  • Cumartesi (Tek gün): 13:30-16:40
  • Pazar (Tek gün ): 09:30 – 12:40

İngilizce Seviye 2 için hazırladığımız eğitim programlarına bir göz atınız:

  • Çarşamba-Cuma: 15:30 – 17:00
  • Cumartesi: 09:30-12:40
  • Pazar: 09:30-12:40

 

Ücretsiz Tanıtım Dersimize Katılın

Formu doldurup kayıt olun biz sizi arayalım.

    Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.