İlkokul Çağındaki Çocuklar için İngilizce

İlkokul Çağındaki Çocuklar için İngilizce

7-11 YAŞ İÇİN

Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, ikinci bir dil öğrenmenin kritik düşünme yeteneğini, yaratıcılığı ve beynin esnekliğini geliştirdiğini göstermektedir. Ayrıca, bu kişilerin kendi dillerindeki okuma-anlama becerilerine de katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Cheeky Monkey İngilizce’de bu yaş grubu sınıflarımız öncelikle okumayı ve yazmayı bilen çocuklarımızdan oluşmaktadır. Bu yaş grubundaki çocuklarımız Cambridge, Oxford ya da Macmillan yayınlarından özenle seçtiğimiz ders kitaplarından seviye 1’den başlayarak, seviye 6’ya kadar ilerleyebilirler. Programlarımız, birbirleriyle bağlantılı, özenle seçilmiş konularla detaylı ve sistematik bir şekilde bu yaş grubuna uygun konular göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Ders sonrası çalışma linkleriyle de eğitimin evde sürekliliğini sağlanmaktadır.

Bol bol konuşma ve dinleme aktiviteleriyle çocuklarımız ana dil öğrenir gibi farketmeden edinme sürecine girer. Bu süreç içinde değerler, sesletim, diğer kültürlere saygı ve bazı önemli hayat becerilerini öğrenme fırsatı da elde ederler. Çocuk eğitiminde en önemli farkındalık, sonuca değil sürece odaklanmaktır. Öğretmenlerimizin, öğrencilerine heyecanını ve coşkusunu şevkle aktarması eğitimlerimizin daha verimli ve kalıcı olmasında çok önemli bir yer tutar.

Çocuğun erken yaşta dile başlaması ve dille oynaması (tekrarlar, kısa şiirler, tekerlemeler, oyunlar, şarkılar, şakalar, ses farkındalıkları vb.) onun için büyük bir avantaj oluşturur. Daha iyi bir telaffuza sahip olur, dilin yapısını kavrar ve o ülkenin kültürüne daha çok merak duymaya başlar. Dr Özgür Bolat’ın dediği gibi, “Merak öğrenmeyi, öğrenme ilgiyi, ilgi de daha çok merakı getirir. Bu döngü ömür boyu devam eder. Bu şekilde yaşam boyu öğrenen ve sürekli motivasyonu yüksek insanlar yetiştirmiş oluruz.”

İngilizce başlangıç seviyeleri için hazırladığımız eğitim programlarına bir göz atınız:

1 ders saati 40 dakika, toplam 4 ders yapılmaktadır.

  • Çarşamba-Cuma: 11:00-12:30
  • Salı-Perşembe: 15:30-17:00
  • Cumartesi (Tek gün): 13:30-16:40
  • Pazar (Tek gün ): 09:30 – 12:40

İngilizce Seviye 2 için hazırladığımız eğitim programlarına bir göz atınız:

  • Çarşamba-Cuma: 15:30 – 17:00
  • Cumartesi: 09:30-12:40
  • Pazar: 09:30-12:40

 

Ücretsiz Tanıtım Dersimize Katılın

Formu doldurup kayıt olun biz sizi arayalım.

    Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.