Bebekler için Erken İngilizce

Bebekler İçin İngilizce

2-3 YAŞ İÇİN

Çocuklar keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye bayılırlar. Yaşamlarının ilk birkaç yılında, çevrelerinden ve ailelerinden aldıkları dil modellemesi ve etkileşimle konuşmayı öğrenmeleri başlı başına mucizevi bir başarıdır. Öğrenmek çocukların doğasında vardır. Eğitimin özü merak ve heyecandır.

Cheeky Monkey İngilizce’de, bu yaş grubu çocuklarımızın merak duygusunu canlı tutup, ilk olarak İngilizceyi sevmesine odaklanıyoruz. Programlarımız, birbirleriyle bağlantılı, özenle seçilmiş konularla detaylı ve sistematik bir şekilde bu yaş grubuna uygun günlük İngilizce göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Oyunlar, şarkılar, hikayeler, yaratıcı drama ve motor becerilerini geliştirici çok duyulu aktivitelerle İngilizceyi severek öğreterek, ders sonrası çalışma linkleriyle de eğitimin evde sürekliliğini sağlıyoruz. Bunun dışında çocuklar değerler, sesletim, diğer kültürlere saygı ve bazı önemli hayat becerilerini öğrenme fırsatı da elde ederler. Bu süreçte öğretmenin öğrencilerine heyecanını ve coşkusunu şevkle aktarması eğitimin daha verimli ve kalıcı olmasında çok önemli bir yer tutar.

Dil eğitimine 3 yaşından önce başlamanın önemi, son yıllarda yapılan araştırmalarla daha da çok vurgulanmaya başlanmıştır. Dil edinme süreci ne kadar erken başlarsa, yeni bir dil öğrenmek o kadar kalıcı ve etkili olur. Bu yaş grubundaki çoğu çocuk henüz net bir şekilde kendini ifade edemese de, öğrendikleri beyinlerinde saklanır ve ileride kullanılmak üzere hazır hale gelir.

Ayrıca ikinci bir dil öğrenen çocuk 3 yaşının sonuna kadar beyninde oluşan 100 milyara yakın nöronla (sinir hücresi) daha çok bağlantı kurma şansına sahip olur. Çocuk 3 yaşına kadar ne kadar çok nitelikli ve anlamlı dile maruz kalırsa beyinde o kadar çok nöral yol oluşur. Bu da çocuğun akademik ve hayat başarısını erken dönemde pozitif yönde etkiler. Entellektüel olarak daha gelişmiş, düşüncelerini daha iyi ifade eden, daha güçlü hafızaya sahip ve ufukları geniş bir birey olma yolunda ilerler.

Bu öğrenme sürecinde, aile olarak gelişimi desteklemek çok önemlidir. İngilizce bilmiyorsanız bile çocuğunuzla beraber bu öğrenme sürecine girebilirsiniz. Doğru model olan, her gün yeni bir şey öğrenmek isteyen, hatalarını konuşabilen, kitap okuyan, sabır, sevgi, saygı ve huzur dolu bir yuvada her şey mümkündür.

En değerli kazanımınız, eğlenerek bu yolculuğun tadına varmak olacaktır.

2 ve 3 yaş başlangıç seviyesi için hazırladığımız eğitim programlarına bir göz atınız:

( Haftada bir gün 30’ar dakikadan 2 ders saatidir.)

  • Pazar: 09:30-10:40
  • Salı:    11:00-12:10

Ücretsiz Tanıtım Dersimize Katılın

Formu doldurup kayıt olun biz sizi arayalım.

    Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.