Bebekler için Erken İngilizce

Bebekler İçin İngilizce

2-3 YAŞ İÇİN

Çocuklar keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye bayılırlar. Yaşamlarının ilk birkaç yılında, kimsenin yardımı olmadan konuşmayı öğrenmeleri başlı başına mucizevi bir başarıdır. Öğrenmek bizlerin doğasında vardır. Eğitimin özü merak ve heyecandır.

Cheeky Monkey İngilizce’de, bu yaş grubu çocuklarımızın merak duygusunu canlı tutup, ilk olarak İngilizceyi sevmesine odaklanıyoruz. Bunu şarkılarla, oyunlarla, hikayelerle, motor becerilerini geliştirici kısa çok duyusal aktivitelerle, hareketlerle drama kullanarak ve de eğlenerek yapıyoruz. Bunun dışında çocuklar değerler, sesletim, diğer kültürlere saygı ve bazı önemli hayat becerilerini öğrenme fırsatı da elde ederler.

Dil eğitimine 3 yaşından önce başlamanın önemi, son yıllarda yapılan araştırmalarla daha da çok vurgulanmaya başlandı. 3 yaş öncesi çocuklar İngilizceyle ne kadar çok ilişki içerisinde olursa dili konuşmaları o kadar hızlı olur. Her ne kadar bu yaş grubunun büyük bir çoğunluğu sözel olarak ne kendi dilinde ne de İngilizcede kendilerini çok net ifade edemese de edindiği her şey beyne kaydolur ve zamanı geldiğinde kullanılmak üzere saklanır.

Ayrıca ikinci bir dil öğrenen çocuk 3 yaşının sonuna kadar beyninde oluşan 100 milyara yakın nöronla (sinir hücresi) daha çok bağlantı kurma şansına sahip olur. Çocuk 3 yaşına kadar ne kadar çok nitelikli ve anlamlı dile maruz kalırsa beyinde o kadar çok nöral yol oluşur. Bu da çocuğun akademik ve hayat başarısını erken dönemde pozitif yönde etkiler. Entelektüel olarak daha gelişmiş, düşüncelerini daha iyi ifade eden, daha güçlü hafızaya sahip ve ufukları geniş bireyler olma yolunda ilerlerler.

Bu öğrenim süreci içinde ailece gelişim zihniyetine sahip olmak gerekir. İngilizce bilmiyorsanız bile çocuğunuzla beraber öğrenme sürecine girebilirsiniz. Doğru model olan, her gün yeni bir şey öğrenmek isteyen, hatalarını konuşabilen, kitap okuyan, sabır, sevgi, saygı ve huzur dolu bir yuvada her şey mümkündür. En önemlisi de eğlenin, bu yolculuğun tadına varmak en değerlisi…

2 ve 3 yaş başlangıç seviyesi için hazırladığımız eğitim programlarına bir göz atınız:

( Haftada bir gün 30’ar dakikadan 2 ders saatidir.)

  • Pazar: 09:30-10:40

Ücretsiz Tanıtım Dersimize Katılın

Formu doldurup kayıt olun biz sizi arayalım.

    Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.