ALARA NAZLI ÇETİNLER

EĞİTMEN
E-mail: cheekymonkeyenglish4kids@gmail.com
Kısa Biyografi

1992 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında ailesi ile birlikte ABD’ye taşındı ve 2001 yılına kadar eğitimine Treasure Island Elementary School’da devam etti. Burada Amerikan kültürünü ve İngilizceyi yaşayarak öğrenen öğretmenimiz, kurumumuzun ilkelerinden olan “dili, anadil öğrenir gibi edinmeyi” deneyimleyerek, yıllar içerisinde eğitime bakışını şekillendirecek bu yaklaşım ile küçük yaşta tanışmış oldu.
Lise eğitimini Denizli Kazım Kaynak Anadolu Lisesi İngilizce bölümünde, okul birincisi olarak tamamladı. 2010 yılında dil alanında Türkiye sıralamasında ilk binde yer aldı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde İngiliz Dili Eğitimi bölümünü kazanarak hep yaşamını sürdürmeyi hayal ettiği şehir olan İzmir’e taşındı.
Üniversite hayatı boyunca çeşitli öğrenci değişim programları ile ülkemize gelen öğrenciler ile iletişim halinde oldu. Öğrenimine devam ederken bir yandan noterden yeminli olarak yazılı tercümeler yaptı ve farklı alanlarda dil becerilerini geliştirdi. Alan eğitimi kapsamında; çocuklara yabancı dil öğretimi, dil edinimi, etkili iletişim ve eğitim psikolojisi alanlarında kendini geliştirme fırsatı buldu. Eğitimi süresince yaptığı sunumlar ile teorik bilgisini güçlendiren öğretmenimiz, son yılında iki farklı yaş grubu ile iki farklı okulda katıldığı staj programıyla bilgilerini pratiğe dökme fırsatı buldu. Halen, “English in Early Childhood” konulu kursa devam etmektedir.
Hayatının erken dönemlerinde karşılaştığı dil bariyerinin üstesinden bu dilin doğal yollarla öğrenilmesi ile gelinebileceğini savunan öğretmenimiz, Eylül 2018 itibariyle Cheeky Monkey ailesine katıldı.

Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.