Üstün Zekalı ya da Dile Yetenekli Çocuklar için İngilizce

Üstün Zekalı ya da Dile Yetenekli Çocuklar için İngilizce

Üstün zekalı ya da yetenekli olmak başarılı olmak için tek başına yeterli değildir. Örneğin, Einstein bir seferinde “Zeki olduğum değil, problemlerle daha uzun süre uğraştığım doğrudur. Çoğu kişi harika bilim adamlarını zekalarının oluşturduğunu söyler. Onlar yanlış düşünüyorlar. Asıl önemli olan karakterdir.” der. Çocuğunuzun zekası gibi değiştiremeyeceği şeyleri övmek yerine kendi kontrolü altında bulunan merak duygusunu, çalışkanlığını, kararlılığını v.b. övüp sürekli hayatına tanıklık etmeniz gerekmektedir.

Zeki çocuklar genellikle çalışmamakla veya sadece dersi dinleyerek öğrenmekle övünür. Zekası övülen çocuk, zeki olarak etiketlenirse; çalışırsa ve başarısız olursa, aptal olarak algılanmaktan korkar. Ama çalışmazsa; başarısızlığını, çalışmamaya bağlayabilir. Bahanesi olur. Aile zekayı övmemeli, başarısızlığı yargılamamalı ve çocuğu olduğu gibi kabul etmeli. Başarı çabaya bağlanmalı. Çocuk böylece huzurlu bir ortamda var olma savaşı içinde değil, yaşamını tadını çıkartarak mutlu ve coşkulu yaşar. Sonuca değil sürece değer vererek çocuğunuzu başarılı odaklı biri yapmaktan kaçınmalısınız. (Alıntıdır – Özgür Bolat Makale /14.09.2017, Hürriyet Gazetesi )

Cheeky Monkey İngilizce’de bu grubu oluşturmamızın altında yatan en itici güçlerden biri açılışımızdan bu yana bizimle olan bazı öğrencilerimizde gözlemlediğimiz algılama hızı, hafıza gücü ve öğrenme kapasitesinin çok daha yüksek olduğudur. Bu grubumuza kabul ettiğimiz öğrencilerimizde aradığımız en önemli özellikler çalışkan, sorumlu olması ve de İngilizceyi sevmesidir.

Bu sınıflarımız da yaşa göre DEĞİL çocuklarımızın İngilizce seviyelerine göre şekillenir. Bu nedenle, bu sınıflarımızda yaş aralığı sınırlaması yoktur.

Bu yaş grubundaki çocuklarımız da Cambridge, Oxford ya da Macmillan yayınlarından özenle seçtiğimiz ders kitaplarıyla, eğitimlerine konuşma ve dinleme ağırlıklı olarak devam ederler. Program daha yoğun ya da boğucu değildir ama daha kısa zamanda daha çok üreterek, aktiviteler yaparak daha sık pratik yapma imkanı organik olarak oluşmaktadır.

Ücretsiz Tanıtım Dersimize Katılın

Formu doldurup kayıt olun biz sizi arayalım.

Cheeky Monkey English © 2018 All rights reserved.